طرح تکریم زنان قدم برجسته شهرداری تهران است/چشم به راه تحقق وعده های دولتیم/ انگلیس، پشت صحنه شبکه های ماهواره ای توقیف شده

خطیب موقت نماز جمعه تهران،با اشاره به گذشت یک سال از عمر دولت یازدهم از به تاخیر افتادن تحقق اقتصاد مقاومتی ابراز نگرانی کرد و گفت: دولت از ظرفیت تحصیلکرده‌های بسیار دانشگاه‌ها برای محقق کردن اقتصاد مقاومتی بهره بگیرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی امام جمعه موقت تهران امروز ۱۷ مردادماه در خطبه‌ دوم نمازجمعه این هفته تهران با اشاره به سکوت کشورهای منطقه در برابر جنایات رژیم صهیونیستی در غزه گفت: کشورهای منطقه نه اسلامیتی از خود نشان دادند و نه از برادران خود دفاع کردند.

وی با اشاره به اینکه این کشورها حتی از بازگو کردن جنایت صهیونیست‌ها نیز خودداری کردند اظهار کرد: کشورهای منطقه نه حمیت دارند و نه می‌توان آنها را انسان نامید؛ آنها حق انسانی و تعصب عربی را پایمال کرده و خود را سرافکنده تاریخ و مظلومان عالم کرده‌اند و بدانند که تاریخ به آنها عکس‌العمل نشان خواهد داد.

صدیقی استفاده صهیونیست‌ها از امکانات و پول نفت بعضی کشورهای منطقه را یادآور شد و گفت: کشورهای منطقه در امتحان حمایت از مردم مظلوم غزه مردود و رسوا شدند و امتحان بدی در برابر آزادگان عالم پس دادند.

خطیب موقت تهران تأکید کرد: امروز مهمترین مسأله جهان اسلام مسأله غزه است و رهبر حکیم و فرزانه انقلاب نیز در خطبه نماز عید فطر و نیز در سخنرانی خود در جمع مسئولان به گونه‌ای سخن گفتند که گویا مهمتر از این مسأله هیچ موضوعی وجود ندارد.

وی از زشتی‌های جانگزا و نفرت‌آور که تاریخ بشر را سیاه می‌کند در جریان هجمه صهیونیست‌ها به غزه سخن گفت و افزود: این جنایات، نسخی بود بر همه جنایات گذشته تاریخ، زیرا این گرگ نامشروع خبیث صهیونیست که یک کشور مسلمان را غصب کرده است، هر چند وقت یکبار دندان‌های خود را نشان داده و حرکت‌های ددمنشانه‌ای انجام می‌دهد و این‌بار نیز برگ ننگینی به آنها اضافه کرد.

حجت‌الاسلام صدیقی با اشاره به قتل‌عام حدود ۲ هزار نفر در مدت حدود یک ماه تهاجم صهیونیست‌ها به غزه گفت: کشتار تعداد کثیری از مردان، زنان، کودکان و بیماران در حمله به خانه‌ها، مدارس و بیمارستان‌ها گوشه‌ای از این جنایات بود.

وی کودک‌کشی رژیم صهیونیستی را میراثی از حرمله برای آنان نامید و بیان کرد: صهیونیست‌ها تشنه خون هستند و از هر فرصتی برای یورش به مظلوم استفاده می‌کنند و عجیب‌تر آنکه نهادهایی که اساساً برای جلوگیری از ظلم تأسیس شده‌اند مانند سازمان ملل که بی‌آبرویی‌اش ثبت شده است، در این خصوص سکوت می‌کنند.

امام جمعه موقت تهران، نحوه مواجهه سازمان ملل متحد با حمله به مردم مظلوم غزه را شرم‌آور عنوان کرد و گفت: عجیب‌تر از همه، رسوایی بود که بان‌کی‌مون به بار آورد که حتی زبان از گفتنش شرم دارد.

وی ادامه داد: او چشمش را بر حمله به بیمارستان‌ها و مدارس بست و گفت: حماس باید نظامی اسرائیلی را آزاد کند؛ نفرین بر شما! رویتان سیاه باد.

حجت‌الاسلام صدیقی، این جنایات را افشاگر چهره بزک‌کرده دشمنان که به قول رهبر معظم انقلاب در زیر دستکش مخملین، پنجه‌ای فولادین دارند، عنوان کرد و گفت: در اوج این جنایات، غرب از صهیونیست‌ها در روز روشن حمایت تسلیحاتی و سیاسی به عمل آورد.

وی با تحسین غیرت و استقامت مردم غزه در برابر آتش صهیونیست‌ها از زمین و هوا و دریا مقاومت آنان را مایه خشنودی بشریت برشمرد و گفت: آنان به ملت‌های دربند نشان دادند که مقاومت، پیروزی به همراه دارد.

امام جمعه موقت تهران به حمایت پرشور ملت قهرمان ایران از مردم غزه اشاره کرد و گفت: این حمایت باشکوه موجب شد حتی آنهایی که دیروز شعار نه غزه، نه لبنان سر داده بودند، امروز مجبور شوند بگویند هم غزه، هم لبنان، جانم فدای اسلام و در حقیقت گذشته خود را محکوم کنند.

وی، سالروز پیروزی حزب‌الله لبنان بر شاخ تیز امریکا و دندان خونین مظلوم‌خورش ـ اسرائیل ـ در جنگ سی و سه روزه را یادآور شد و تصریح کرد: حزب‌الله لبنان و رهبر قهرمان آن، سیدحسن نصرالله با مقاومت خود درس مهمی به جنایتکاران داده و افسانه شکست‌ناپذیری اسرائیل را باطل کردند تا امروز مردم غزه هم راه آنان را ادامه دهند.

صدیقی از سیدحسن نصرالله و حزب‌الله به عنوان شیرین‌ترین و محبوب‌ترین نام‌ها در جهان عرب یاد کرد و در بخش دیگری از خطبه‌های نماز در مورد عراق گفت: امیدواریم هر چه زودتر نخست‌وزیر عراق معین شود.

وی با تجلیل از پیروزی سربازان گمنام امام زمان(عج) در فیلتر کردن پایگاه‌های تفرقه‌افکن مذهبی خاطرنشان کرد: این شبکه‌های ماهواره‌ای با اروپا و امریکا در ارتباط بودند و مانند تکفیری‌ها بنای تفرقه‌افکنی در دنیای اسلام داشتند.

امام جمعه موقت تهران، ارائه عزاداری با صورت‌های خشن را کار دیگر این شبکه‌ها عنوان کرد و گفت: این کار که با هدایت و راهنمایی انگلستان صورت می‌گرفت باید موجب هوشیاری مداحان ما باشد.

وی با اشاره به تجهیزات پیشرفته مالکان شبکه‌های ماهواره‌ای تفرقه‌افکن در تهران، قم، اصفهان و غیره برای ارتباط با انگلستان، امریکا و کشورهای مرتجع منطقه ابراز امیدواری کرد، مردم کشور ما ماهیت اینها را بهتر بشناسند.

خطیب موقت تهران، گذشت یک سال از دولت یازدهم را یادآور شد و گفت: ما چشم به راه عمل به سفارش‌های مقام معظم رهبری و تحقق وعده‌های دولت هستیم.

وی با ابراز نگرانی نسبت به، به تأخیر افتادن تحقق اقتصاد مقاومتی، انتظار از دولت را رسیدن به داد مردم و در سرلوحه قرار دادن اقتصاد مقاومتی بیان کرد و افزود: دولت از ظرفیت تحصیلکرده‌های بسیار دانشگاه‌ها برای محقق کردن اقتصاد مقاومتی بهره بگیرد.

حجت‌الاسلام صدیقی، اجرای طرح تکریم زنان را یکی از قدم‌های برجسته شهرداری تهران ذکر کرد و گفت: این طرح که هم از خارج مورد هجمه قرار گرفته و هم در داخل با آن مخالفت می‌شود، مهمتر از ساخت تونل نیایش و بوستان ولایت است.

وی ادامه داد: پیش از شهرداری تهران، دانشگاه علامه طباطبایی مبادرت به این کار کرده بود و پس از استقرار دولت جدید، اولین کسی را که از رأس کار برداشتند رئیس این دانشگاه بود.

امام جمعه موقت تهران در پایان گفت: برای تحقق مدیریت جهادی نیاز به فرهنگ داشته و دولت باید خواستار ارزش‌هایی باشد که شهدا برای ما به ارمغان آورده‌اند.

https://hoorkhabar.ir/182081کپی شد!
76