امام جمعه اندیمشک: نقد منصفانه و اطلاع‌رسانی شفاف از ویژگی‌های اصلی خبرنگاران است

امام جمعه موقت اندیمشک گفت: نقد منصفانه، نظارت بر کار مسئولان و اطلاع‌رسانی شفاف از ویژگی‌های اصلی کار خبرنگاران است.

حجت‌الاسلام سیدولی الله مهدوی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با تبریک ۱۷ مرداد روز خبرنگار به فعالان عرصه مطبوعات و رسانه اظهار کرد: خبرنگاران رسالت و وظیفه‌ای خطیر بر عهده دارند که نقد و نظارت بر کار مسئولان و اطلاع‌رسانی شفاف و صادقانه و طرح و تبادل آراء و افکار در جامعه از جمله این وظایف است.

وی افزود: خبرنگاران چشم بینا و گوش شنوای جامعه هستند و می‌توانند در انتقال مشکلات و کاستی‌ها به مسئولان نقش مهمی ایفا نمایند و در حل این مشکلات و رفع آن تاثیر مستقیم داشته باشند.

امام جمعه موقت اندیمشک با اشاره به جنایت‌های رژیم غاصب و جعلی اسرائیل علیه مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه تصریح کرد: ایستادگی مردم غزه و گروه‌های مقاومت در این جنگ، پوشالی بودن رژیم غاصب و جنایتکار صهیونیستی را به جهانیان اثبات کرد و آنها درهم ریختن و خونخواری سران این رژیم را به وضوح مشاهده کردند.

وی اضافه کرد: اگر امروزه شاهد به وجود آمدن گروه‌های تکفیری نظیر داعش، النصره و طالبان در برخی کشورهای اسلامی هستیم، دلیلش عدم پیروی از اسلام اهل بیت عصمت و طهارت است.

وی در ادامه افزود: آثار و برکات مادی و معنوی مومنین از عالم تشیع در مقایسه با دیگر مذاهب اسلامی قابل مقایسه نیست و پیروزی انقلاب اسلامی در ایران به رهبری حضرت امام(ره) تبلور عینی ملت شیعه در عصر حاضر است.

مهدوی در ادامه به حقوق سی‌گانه مومنین بر یکدیگر اشاره کرد و افزود: بخشیدن لغزش‌ها، پنهان داشتن اسرار، جبران کردن اشتباهات، دفاع در برابر بدگویان، وفادار بودن، خیرخواهی و جلوگیری از ظلم کردن به دیگران از جمله ویژگی‌ها و حقوق مومنان بر یکدیگر است.

https://hoorkhabar.ir/181280کپی شد!
105
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.