سازمان تعاون روستایی موضوع خرید تضمینی خرما از کشاورزان را پیگیری کند

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی از سازمان تعاون روستایی خواست تا موضوع خرید تضمینی خرما از کشاورزان منطقه را به طور جدی دنبال و اجرایی کند.

محمدسعید انصاری عصر امروز در دومین جلسه ستاد ملی راهبردی احیای نخیلات شهرهای آبادان و خرمشهر در محل فرمانداری ویژه آبادان اظهار کرد: این سازمان موضوع خرید تضمینی محصول خرما در سال جاری را با هدف کمک به کشاورزان منطقه با توجه به مشکلات ناشی از شوری آب و ورود خسارت به کشاورزان از ناحیه مذکور را به جد پیگیری کند.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد مشابه در زمینه مباحث کشاورزی منطقه و بی‌نتیجه بودن خروجی بسیاری از این جلسات ابراز امیدواری کرد تا با اجرای درست و مطلوب مصوبات، خروجی این جلسه امید‌ها را در دل کشاورزان زنده کند.

وی افزود: به نظر می‌رسد در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به عنوان «سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی ومدیریت جهادی» نامگذاری شده است، عزم و همت وزارت جهادکشاورزی بر عملیاتی شدن برنامه‌های در راستای احیای نخیلات کشاورزی منطقه شکل جدی و اصولی به خود گرفته و با توکل بر خدا این کار اثرات ثمر بخش خود را بر جای خواهد گذاشت.

وی با اشاره به تخریب اراضی کشاورزی آبادان در زمان جنگ تحمیلی اظهار کرد: زمان آن است که خرابی‌ها را آباد کنیم.

این نماینده با تاکید بر توجه ویژه به تعاون روستایی به لحاظ تخصیص منابع مالی تصریح کرد: این سازمان باید برای خرماهایی که زمین گیر شده‌اند فکری کند که خرید تضمینی آن‌ها بهترین راهکار است.

انصاری یادآور شد: تا پیش از زمان بازسازی و بازگشت مهاجران به شهر هیچ اداره‌ای تحت عنوان کشاورزی در آبادان نداشتیم و همه زیر نظر خرمشهر بود اما در دوره چهارم با پیگیری‌هایی که انجام دادم توانستم موضوع راه اندازی اداره جهادکشاورزی، بانک کشاورزی و تعاون روستایی را به طور مجزا در آبادان دنبال و اجرایی کنیم.

وی گفت: پیش از جنگ تحمیلی یونجه تولیدی در آبادان علاوه بر تامین نیازمصرف داخلی در استان بخش اعظم آن به کویت صادر می‌شد اما اکنون جایگاه خود را ندارد و باید تقویت شود.

https://hoorkhabar.ir/179734کپی شد!
89
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.