ایران از رکود اقتصادی خارج شد/رقم جدید تورم را سه‌شنبه ‌اعلام می‌کنم

‌‌رئیس ‌جمهور کشورمان با تشریح اقدامات دولت در بخش اقتصادی گفت: با اقدامات صورت گرفته خوشبخاته کشور از رکود خارج شد و هفته آینده بسته خروج از رکود اقتصادی رونمایی می‌شود.

حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در نشست خبری با رسانه‌های استان دقایقی پیش در فرودگاه شهرکرد با تبریک روز خبرنگار افزود: دولت در آغار فعالیتش شورای عالی آب را تشکیل داد و جزو ضرورت ها بود و این جلسات تداوم خواهد داشت.

رئیس جمهور گفت: چهارمحال و بختیاری بزرگ‌ترین صادراتش می‌تواند صادرات آب باشد که وجود خشکسالی نشان داد که البته زیاد هم دست این استان برای صادرات آب باز نیست.

‌روحانی ‌اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم با اجرای مصوباتی که در نشست شورای اداری استان مصوب شد روند توسعه استان را تسهیل بخشیم.

رئیس جمهور در پاسخ خبرنگاری مبنی بر واگذاری مدیریت سد کارون چهار به استان چهارمحال و بختیاری به عنوان راهکاری برای رفع محرومیت از چهره استان، گفت: استان چهارمحال و بختیاری از جمله استان‎هایی است که منابعی دارد که کشور از این منابع استفاده می‌کند.

‌‌روحانی ادامه داد: باید در زمینه آب کارهای زیادی انجام دهیم که مهم‌ترین آن صرفه جویی و بهره‌وری درست از منابع آبی است.

وی افزود: با توجه به اینکه این استان از جمله استا‌ن‌هایی است که دیگر استان‌ها نیز از منابع آن استفاده می‌کنند و این می‌طلبد تا از محل این منابع، برای استان درصدی تخصیص داده شود چیزی است که می‌توان روی آن فکر کرد و آن را دنبال کرد.

https://hoorkhabar.ir/177842کپی شد!
58