بازگشایی محور کوهستانی شهرستان باغملک تا پایان هفته

معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان گفت: با توجه به ریزش اخیر محور کوهستانی امام‌زاده عبدالله شهرستان باغملک و مسدود شدن این جاده، عملیات بازگشایی آن در حال انجام است و تا پایان هفته به اتمام می‌رسد.

جهانبخش امانی اظهارکرد: برنامه‌ریزی شده عملیات راهداری که در حاشیه جاده‌ها انجام می‌شود در طول تعطیلات نوروزی ادامه یابد و عملیات راهداری مربوط به وسط جاده‌ها نیز تا ۲۵ اسفندماه ادامه خواهد داشت.

 

وی افزود: عملیات خط کشی‌ها، روکش آسفالت و لکه‌گیری‌های وسط جاده‌ها تا ۲۵ اسفند انجام خواهد شد.

 

معاون راهداری اداره کل راه و شهرسازی خوزستان تصریح‌کرد: خوشبختانه تاکنون عملیات خط کشی در محورهای اصلی به پایان رسیده است و بیش از ۵ هزار مسیر نمای ارتجاعی در محورهای اهواز ـ شوش، اهواز ـ حمیدیه، اهواز ـ آبادان و آبادان به سمت سربندر نصب شده و یا در حال نصب است.

 

امانی ادامه‌داد: حدود ۱۵ هزار مسیرنمای فلزی در مابقی محورهای عملیات راهداری نصب شده است. همچنین عملیات رنگ‌آمیزی و به‌روزرسانی تابلوها با مشخصات خوزستان در ورودی‌های استان نصب شده است.

 

وی افزود: عملیات دیگری همچون احیای کیلومترشمارها و تابلوهای راهنمایی نیز در سطح استان انجام شده است.

 

معاون راهداری اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص اعتبارات راهداری عنوان‌کرد: امسال اعتبارات استانی مناسب نبود و در محل اعتبارات استانی دیون زیادی وجود دارد اما با پیگیری‌های اداره‌کل راه و شهرسازی خوزستان قرار شده اعتبارات ملی به بخش راهداری تعلق گیرد.

 

امانی خاطرنشان‌کرد: با توجه به تمام کمبودهای موجود، عملیات راهداری امسال خوب بوده و راهداران زحمت زیادی کشیده‌اند و موفق به حفظ کاهش ۱۱ درصدی تلفات نسبت به سال‌گذشته شدند.

https://hoorkhabar.ir/1063کپی شد!
96