عضو هیئت رئیسه مجلس:

توسعه کشت و صنعت نیشکر خوزستان مصداق دولتی‌سازی ناموفق

این مقام مسئول گفت: توسعه کشت و صنعت نیشکر در خوزستان امروزه زمینه آسیب بزرگی به این استان را از طریق مصرف نجومی آب و ریزش پساب به رودخانه‌ها فراهم کرده اما انتفاع کامل آن به مردم نمی‌رسد!
کد خبر : 711312
تاریخ انتشار : ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ - ۲۲:۰۱
توسعه کشت و صنعت نیشکر خوزستان مصداق دولتی‌سازی ناموفق

هورنیوز – علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در سال جدید و نام‌گذاری امسال به سال «مهار تورم و رشد تولید»، اظهار داشت: اولویت اول در اقتصاد ما مهار تورم و رشد تولید است و به نحوی این دو موضوع به هم گره خورده است.

 

او افزود:‌ اقدامات فراوانی برای تحقق این موضوع رخ داده است اما مردم باید اثر مستقیم آن را در زندگی خود حس کنند، ‌تورم بالا در اقتصاد ایران سبب شده است معیشت مردم آسیب ببیند و زندگی روزمره مردم توام با یک نگرانی باشد و حتما باید برای این مسئله چاره‌ اندیشی شود.

 

بودجه ۱۴۰۲ سندی برای تحقق شعار سال است

وی افزود: با توجه به تجربیات جهانی و همچنین شرایط کشور ما باید راهکار مهار تورم به رویکرد اصلی اقتصاد ایران بدل شود.

 

سلیمی با اشاره به اینکه در بودجه سال ۱۴۰۲ مسئله مهار تورم در دستور کار بوده است، گفت: همه تلاش خود را کردیم تا ‌سقف بودجه افزایش پیدا نکند و درآمدهای دولت قطعی‌تر شود و بودجه ۱۴۰۲ متناسب با شعار سال است.

 

رشد تعرفه انرژی پرمصرف‌ها ثروتمند برای جلوگیری از اسراف

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به تحول در تقنین گفت: در حوزه تقنین سعی شده تا زمینه افزایش درآمد دولت بر مبنای مالیات‌ستانی در دستور کار قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب به مسئله اسراف در انرژی و نان اشاره کردند و ما در بودجه سال ۱۴۰۲ با افزایش تعرفه پرمصرف‌های عمدتا کم درآمد سعی کردیم تا ضمن جلوگیری از اسراف زمینه تحقق عدالت در این بخش را مهیا کنیم.

 

توسعه نیشکر خوزستان مصداق دولتی‌سازی ناموفق دهه ۶۰ است

سلیمی با اشاره به فراز دیگری از صحبت‌های رهبری مبنی بر عدم توفیق دولت‌سازی اقتصاد در دهه ۶۰، گفت: یک نمونه از این دولتی‌سازی غیرموفق که در دهه ۶۰ اتفاق افتاد، مسئله توسعه کشت و صنعت نیشکر در خوزستان بود که امروزه زمینه آسیب بزرگی به این استان را از طریق مصرف نجومی آب و ریزش پساب به رودخانه‌ها فراهم کرده اما انتفاع کامل آن به مردم نمی‌رسد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بودجه سال ۱۴۰۲ با هدف مهار تورم و رشد تولید در مجلس تصویب شد و امیدواریم دولت بتواند با اقدامات خود زمینه تحقق شعار سال را فراهم کند.

 

فارس

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code