چطور عمل زیبایی دختر جوان اهوازی را به کام مرگ کشاند؟

پانزدهم آبان ماه امسال«مهرنوش جعفری» دختر جوان اهوازی، در حالی با مادرش برای عمل زیبایی پا به یکی از مطب‌های کیانپارس اهواز گذاشت که فکرش را هم نمی کرد، آن روز، آخرین لحظات زندگی‌اش باشد.
کد خبر : 700002
تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۸
چطور عمل زیبایی دختر جوان اهوازی را به کام مرگ کشاند؟

هورنیوز – پدرش مهرنوش جعفری می گوید: دخترم یک قطعه از بهشت بود که ۱۹ سال پیش خدا به ما امانت داده بود و حالا امانتش را از ما گرفت و برد. اول مقاومت کردم و گفتم نه این همه وجود من است ولی وقتی به خودم آمدم، دیدم صاحب اصلی دخترم خداست و گفتم خدایا مالک تو هستی اگر دوست داشتی دوباره به من ببخشش اگر نخواستی امانت ات را از ما بگیر. من و مادرش بیش از حد به این امانت خدا نزدمان وابسته شده بودیم. می خواهم اعضای بدن مهرنوش ام را اهدا کنم که به انسان های دیگری حیات دوباره ببخشد.

 

محمود، عموی مهرنوش هم گفت: برادرزاده‌ام در مدرسه نخبگان اهواز درس می‌خواند، سال گذشته با رتبه ۷۰ توانست دانشجوی حقوق دانشکده شهید بهشتی تهران شود. روز حادثه تکنسین دکتر به زن برادرم می گوید دخترتان را برای جراحی آماده می کنم تا پزشک بیاید. بعد مهرنوش را به اتاق عمل می برد آن طور که شنیدم ۲۵ سی سی داروی بی حسی به او تزریق می شود. مهرنوش بعد از تزریق دارو، دچار تشنج و ایست قلبی می شود. نیم ساعت بعد این تکنسین زن به مادر مهرنوش می گوید حال مهرنوش خوب نیست. وقتی زن برادرم می خواهد با دوستش که پزشک بوده و در همان منطقه زندگی می کرده خبر بدهد که بیاید این خانم اجازه نمی دهد و می گوید جو را متشنج نکن.

 

وی گفت: بالاخره همان پزشکی که دوست زن برادرم بود خودش را سریع به مطب می رساند و با اورژانس هم تماس می گیرند. این خانم حتی بعد از اتفاقی که افتاد، هیچ دارو و تجهیزاتی برای احیای بیمار نداشته و وقتی پزشک حاضر در صحنه از وی دارو و تجهیزات برای احیای مهرنوش می خواهد ندارد. اوژانس هم با تاخیر به محل می رسد، آن هم بدون تجهیزات و زمانی که همان پزشک از آنها نیز تجهیزات می خواهد می گویند داخل خودرو جا گذاشته ایم و نگهبان ساختمان بلافاصله می رود و کیف تجهیزات را می آورد. انگار همه چیز آن روز دست به دست هم می دهد تا مهرنوش به این حال و روز بیفتد.

 

اورژانس آمد اما بدون تجهیزات

عموی مهرنوش گفت: چرا عوامل اورژانس بدون تحهیزات بالای سر یک بیمار با وضعیت وخیم حاضر می شود؟ در حالی که باید تحهیزات همیشه همراهشان باشد. بالاخره مهرنوش در بیمارستان امام خمینی اهواز احیا شد شاید اگر همان لحظه در مطب به موقع به وی رسیدگی می شد این اتفاق برایش نمی افتاد و دچار مرگ مغزی نمی شد.

 

مقصر اصلی این اتفاق را دستگاه های نظارتی می دانم

مسعود، پدر مهرنوش مقصر اصلی این اتفاق را دستگاه‌های نظارت بر بهداشت و درمان دانسته و گفت: نهاد یا دستگاه‌های ناظر بر کادر بهداشت و درمان و سلامت مردم باید به گونه ای نظارت کنند که هرکسی نتواند در اقدامات پزشکی دخالت کند و پزشک ها محل کار و یا پروانه شان را به خاطر پول در اختیار افراد غیر پزشک نگذارند که وقتی اتفاقی افتاد اظهار بی اطلاعی کنند.

 

مسعود جعفری ادامه داد: با پزشکی که صاحب مطب بود و ۲۲ سالی می شود که می شناسمش بعد از اتفاقی که برای دخترم افتاد تماس گرفتم و گفتم به اطمینان شما مهرنوش به آنجا آمد. همسرم به محض اینکه وارد مطب می شود می پرسد دکتر کجاست؟ که همین خانم دستیار پزشک می گوید تو مسیر است و دارد می آید. بعدا که با همان پزشک تماس گرفتیم گفت از این موضوع بی خبر است و دستیارش تماسی با وی نداشته است.

 

وی گفت: همین خانمی که مسبب مرگ مغزی دخترم شد اعلام کرده ما بار اول مان نیست که عمل زیبایی انجام می دهیم بارها و بارها این کار را کرده‌ایم. عمل زیبایی دخترم خیلی جزیی بود اما وقتی حالش بد می شود تجهیزاتی برای احیای مهرنوش در مطب وجود نداشت.

 

پدر مهرنوش عنوان کرد: شاید اگر همان لحظات اول همسرم اجازه داده می شد تا به ۱۱۵ زنگ بزند و یا در همان ساختمان پزشکان از افراد متخصص کمک خواسته می شد این اتفاق برای مهرنوش نمی افتاد.

 

پس از حادثه تابلوی مطب و بنرهای تبلیغاتی را جمع آوری کردند

وی اضافه کرد: بعد از این اتفاق تابلوی مطب که بر روی آن نوشته شده بود متخصص تغذیه و کلینیک زیبایی و پوست و بنرهایی که از عمل‌های انجام شده بر در و دیوار مطب چسبانده ‌شده بود،جمع آوری کردند. از این افراد شکایت کرده ام که امیدوارم به سزای اعمال شان برسند. متاسفانه برخی پزشکان در اهواز پروانه کارشان را اجاره می دهند و خودشان اصلا در مطب حضور پیدا نمی کنند.

 

جعفری سه نفر را در مرگ مغزی دخترش مقصر دانسته و افزود: اول پزشکی که مطب به نامش است، دوم فردی که به عنوان پزشک نامش داخل بنرهای عمل‌های زیبایی بود و سوم خانمی که بدون حضور این دو پزشک شروع به تزریق داروی بیهوشی و اقدامات اولیه عمل می‌کند البته این خانم مدعی است با پزشک تماس گرفته اما او جواب نداده در صورتی که پزشک مربوط می گوید تماسی با او گرفته نشده است.

 

فرهاد سلطانی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این زمینه می گوید: مطب فرد متخلف پلمب و او به مراجع قضایی معرفی شده است. همچنین اظهارات پدر، مادر و همه افرادی که درگیر این اتفاق هستند مورد بررسی قرار می گیرد، پزشکی که پروانه مطب به نام او بوده را هم به مراجع قضایی معرفی کرده‌ایم.

 

در نهایت صبح روز پنجشنبه ۲۰ آبان و پس از چند روز بستری در بیمارستان ضمن تایید مرگ مغزی مهرنوش جعفری از سوی پزشکان، با رضایت خانواده او ۲ کلیه و کبد وی به بیماران نیازمند پیوند زده شد.

 

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code