۷۵۰ میلیارد از منابع یارانه‌ها به خوزستان پرداخت شد

مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از پرداخت ۷۵۰ میلیارد تومان از منابع هدفمندسازی یارانه‌ها به استان خوزستان برای کاهش تنش آبی خبر داد.

کد خبر : 696580
تاریخ انتشار : ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
۷۵۰ میلیارد از منابع یارانه‌ها به خوزستان پرداخت شد

هورنیوز – امید حاجتی مدیرعامل سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفت: با پیگیریهای صورت گرفته و به منظور کاهش اثرات خشکسالی و همچنین کاهش تنش آبی استان خوزستان ادامه پرداختهای مصوب ۰۴/۲۸ /۱۴۰۰ از منابع سازمان هدفمندسازی پرداخت صورت گرفت. این منابع که عمدتا به دستگاه‌های اجرایی استان پرداخت گردید با اولویت کاهش تنش آبی در بخشهای تامین آب شرب و کشاورزی انجام شد.

 

حاجتی گفت: منابع پرداخت شده به ارگانهای مختلفی چون شرکت آب و فاضلاب خوزستان به مبلغ ۱۰۷ میلیارد تومان، اداره کل عشایر استان خوزستان مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به منظور اجرای پروژه های تامین آب شرب، آبرسانی روستایی و عشایری و مقابله با تنش آب شرب، کشاورزی و منابع طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان خوزستان و آبرسانی به عشایر غیور این استان و نیز برای تامین علوفه و آب دامها و جبران خسارت وارده به این نوع دامها اختصاص و پرداخت این مبالغ انجام شد.

 

وی همچنین از پرداخت مبلغ ۱۷ میلیارد تومان بابت تامین علوفه و آب دام های سنگین و نیزمبلغ ۱۱۵ میلیارد تومان بابت مطالبات کشاورزان ناشی ازخسارت وارده سیل فروردین ماه سال ۱۳۹۸ به اراضی کشاورزی استان خوزستان به سازمان جهاد کشاورزی خوزستان خبرداد.

 

حاجتی اضافه کرد: مبلغ ۱۰ میلیارد تومان از منابع سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای مبارزه با آفات و بیماری جنگل ها و آبیاری نهال کاریهای سنواتی منابع طبیعی در کانونهای بحرانی ایجاد گردو غبار به اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خوزستان پرداخت شد.

 

وی همچنین از پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت سهامی سازمان آب و برق خوزستان به منظور جلوگیری از پیشروی آب دریا در اراضی کشاورزی و نخلستانهای آبادان و خرمشهر از طریق تکمیل سدهای مارد و پایین دست رودخانه بهمنشیر و نیز اجرای عملیات مرتبط با سد مارد خبر داد و افزود: شرکت سهامی آب و برق خوزستان مبلغ ۷۵ میلیارد تومان دیگر را نیزبه منظور اجرای پروژه های تامین آب، آبرسانی روستایی و عشایری، مقابله با تنش آب، کشاورزی و منابع طبیعی و لایروبی کانالها و رودخانه های استان خوزستان بابت تامین آب از منابع این سازمان دریافت کرد.

 

مدیرعامل سازمان هدفمند سازی یارانه ها در پایان به پرداخت مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان به شرکت آب و فاضلاب کشور برای اجرای طرح های آبرسانی شهرهای دارای تنش آبی و ارتقای کیفی آب شرب این مناطق با اولویت بندی خبرداد.

 

وی ابراز امیدواری نمود، با دریافت این منابع توسط ارگانهای مختلف شاهد بر طرف شدن مشکلات به وجود آمده در سطح استان خوزستان باشیم.

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code