موج جدید مهاجرت این بار برای ورزشکاران

مهاجرت ورزشکاران ایرانی به کشورهای دیگر در سال‌های اخیر افزایش قابل توجه و نگران‌کننده‌ای داشته و در اغلب رشته‌ها ورزشکارانی بوده‌‌اند که به دلایل مختلف، قید حضور در وطن را زده تا زیر پرچم کشور دیگری به اهداف قهرمانی خود برسند.

هورنیوز – عرفان ناظمی، ملی‌پوش سابق تکواندوی ایران در روزهای گذشته به کانادا مهاجرت کرد و شنیده می‌شود قصد دارد دوران قهرمانی خود را در این کشور دنبال کند. عرفان ناظمی ۲۴ ساله سابقه حضور در تیم‌های ملی نوجوانان و بزرگسالان کشورمان را در کارنامه دارد و در المپیک ۲۰۲۰ توکیو همراه با تیم میکس کشورمان با شکست مقابل چین به مدال نقره این رقابت‌ها که برای نخستین بار و به‌صورت آزمایشی برگزار شد، دست یافت.

این خبر درحالی مطرح شد که جمعه شب علیرضا منصوریان، سرمربی تیم فولاد خوزستان اعلام کرد امین حزباوی مدافع جوان و آینده‌دار این تیم، از قطری‌ها بابت دریافت تابعیت این کشور پیشنهاد دریافت کرده تا به جای تیم ملی بزرگسالان ایران، برای قطری‌ها بازی کند. هرچند هنوز مشخص نیست چه آینده‌ای در انتظار حزباوی خواهد بود اما از این دست ورزشکاران مستعد کم نیستند که توسط خارجی‌ها وسوسه می‌شوند و با ادامه شرایط فوق، تاب آوردن برابر پیشنهادهای چرب و نرم آن‌ور آبی‌ها اصلا کار راحتی نخواهد بود.

https://hoorkhabar.ir/712078کپی شد!
224
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.