اولین پارلمان ورزش کشور در خوزستان رسمیت یافت

پیام وزیر ورزش به مناسبت تشکیل اولین پارلمان ورزش کشور در خوزستان

متن این پیام که توسط رحمانی، مدیرکل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان امروز (چهارشنبه) در اولین نشست پارلمان ورزش و جوانان استان خوزستان که با حضور استاندار، مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان، فرمانداران و مسوولان ورزشی استان در سالن شهید هاشمی استانداری،  قرائت شد‏ به شرح زیر است:

”بسم‌الله الرحمن ‌الرحیم

 با سلام و درود به روح پاک شهیدان گلگون کفن ایران به ویژه شهدای کربلای خوزستان و عرض احترام حضور اعضای محترم شورای ورزش استان خوزستان .

عنایات ویژه مقام معظم رهبری «مدظله‌العالی» توجهات دولت تدبیر و امید و تلاش بی‌وقفه مسوولان و ورزشکاران، توسعه ورزش کشور را در پی داشته است.

اصلی‌ترین رویکرد فعلی وزارت ورزش و جوانان مبتنی بر برنامه‌مداری، حرکت هدفمند و هوشمندانه و بهره گیری از منابع و ظرفیت‌های موجود می‌باشد.

استان خوزستان با پیشینه‌ای غنی در ورزش با بهره گیری از توان ورزشکاران و پهلوانان خود به کانونی ارزشمند در تقویت عزت ملی تبدیل گردیده و موجب سرافرازی ایران در مجامع بین‌المللی شده است. این نعمت بزرگ مزین به اراده کسانی است که با تدبیر و درایت خود در ایجاد نشاط و روحیه امید و خودباوری در مردم شهید پرور خوزستان، گام برمی‌دارند.

اینجانب وظیفه خود می‌دانم از مسوولین خدمتگزار و پرتلاش به ویژه استاندار محترم، معاونین و فرمانداران محترم و همه دلسوزان در سطح استان در تشکیل پارلمان ورزش، نهایت قدردانی و سپاس را ابراز نمایم. بدیهی است در حمایت و پشتیبانی از این حرکت شایسته از هیچ خدمتی فروگذار نخواهیم کرد.

دکترمحمود گودرزی، وزیر ورزش و جوانان

مدیرکل استان‌های وزارت ورزش: از مصوبات پارلمان ورزشی خوزستان حمایت می‌کنیم

ایرج رحمانی در اولین پارلمان ورزشی خوزستان که امروز (چهارشنبه) در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: خوشحالم که این توفیق پیدا شد که به نمایندگی از مقام عالی وزارت در خدمت شما عزیزان باشم. من وصف دکتر مقتدایی را از بسیاری از دوستان شنیده بودم و امروز بسیار خوشحال هستم که این توفیق به دست آمد که از نزدیک از محضر او بهره‌مند شوم.

وی در ادامه گفت: ان‌شاالله که نگاه ویژه و اهمیت و اولویت استاندار خوزستان به حوزه جوانان نیز باشد. جوانان نیازها و مطالبات فراوانی دارند که یکی از آن‌ها ورزش است و امیدوارم با برنامه‌ریزی بسیار خوبی که در سطح کلان کشور و شخص رییس جمهور و در سطح بالاتر مقام معظم رهبری به عنوان پدر معنوی جامعه که نگاه ویژه ای به بحث جوانان، تحصیل، تهذیب و ورزش دارد، در بخش ورزش و جوانان کار کنید.

مدیرکل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: ان‌شاالله ما به عنوان خدمتگزاران این نظام تلاش کنیم که با تاسی از پیام ها و فرامین مقام معظم رهبری، ایران اسلامی را که قرار است در پایان برنامه ۲۰ ساله به عنوان ام‌القرای کشورهای اسلامی باشد، کمک کنیم و این شایستگی را در جوانان مان به وجود آوریم که با برنامه ریزی و برنامه محوری و استفاده از تمام ظرفیت های ارزشمندی که در سراسر ایران اسلامی به ویژه استان خوزستان به عنوان یک استان الگو وجود دارد، بتوانیم وظایف مان را به خوبی انجام دهیم.

وی خاطر نشان کرد: ما هم با تمام وجود از برنامه هایی که جزو مصوبات پارلمان ورزشی خوزستان خواهد بود در وزارت کشور حمایت خواهیم کرد.

رحمانی با بیان این‌که بودجه در مجلس در حال تدوین است، گفت: امیدوارم با توجه به این موضوع نمایندگان استان خوزستان در مجلس شورای اسلامی که همواره حمایت خودشان را از ورزش و جوانان داشته اند، در بحث یک درصدی اعتبارات ورزش توجه و کمک داشته باشند.

وی افزود: در سنوات قبل این اعتبار را داشتیم که کمک بسیار خوبی برای توسعه هیات های ورزشی ما بود. آن کسانی که به نمایندگان خوزستان در مجلس شورای اسلامی دسترسی دارند، حتما این پیام و خواهش ما را به آن‌ها منتقل کنند تا موضوع یک درصد اعتبارات ورزش را جدی بگیرند.

مقتدایی: به پارلمان ورزش خوزستان باید به عنوان یک سند افتخار توجه کنیم

عبدالحسن مقتدایی در اولین پارلمان ورزشی خوزستان که امروز (چهارشنبه) در سالن شهید هاشمی استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: بعد از ۸، ۹ ماه تلاش دوستان، پارلمان ورزشی که به دنبال آن بودیم، تشکیل شد. جا دارد از حضور آقای رحمانی و پیام گرم و صمیمانه وزیر ورزش نیز کمال تشکر را داشته باشم.

وی بیان کرد: قطعا این جلسه بدون نقص نیست و با تکرار و استمرار آن، ان‌شاالله به نتایجی خواهیم رسید. در کنار تمام ماموریت های ذاتی و وظیفه هر دستگاه، کسانی نامشان در تاریخ می ماند که جسارت، خلاقیت و نوآوری داشته باشند. مهم این است که در کنار تمام قوانین و مقررات و آیین نامه ها و دستورالعمل ها و همچنین امکانات موجود، افراد بتوانند شرایط جدیدی را خلق کنند که افزون بر داشته های‌شان باشد و جزو مواردی است که فکر می کنم این قابلیت در تمام انسان ها و مجموعه ها وجود دارد. افراد یک بخش پنهان دارند که فقط خودشان می دانند آن چه می‌باشد و آن‌جا که فکر می‌کنند امکاناتی نیست، می‌بینیم که کار خاصی انجام می‌شود که ما باید به دنبال آن باشیم.

استاندار خوزستان گفت: کار جاری، ساری و روزانه انجام می شود ولی مهم این است که کار خاص و ویژه انجام دهیم. ما در واقع به دنبال کار خاص هستیم.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری شورای سیاست‌گذاری ورزش خوزستان گفت: شورای سیاستگذاری ورزش و تشکیل این پارلمان جزو وظایف ما نبود ولی ما برای پاسخ دادن به بخشی از نیازهای لطیف، ظریف و نهفته در وجود مردم که جزو ضرورت‌ها بود احساس کردیم که باید این شورا تشکیل شود. جا دارد دوستان خودشان را باور کنند و هیچ وقت منتظر ابلاغی از بالا نباشند و همیشه فکر کنیم در محاصره ای قرار گرفته ایم که فرمانده خودمان هستیم.

مقتدایی بیان کرد: رشد علمی و قابلیت ها و ظرفیت هایی در استان ایجاد شده است که باید به آن‌ها توجه کنیم. همین که خوزستان قرار است میزبان رقابت های کشتی و کونگ‌فو جهان در آبادان و ماهشهر باشد نشان از این ظرفیت و قابلیت است. در کل در تمام زمینه های سخت افزاری و نرم افزاری، استان در حال حرکت است که هیچ کدام هم جزو وظایف آن نبوده است ولی همگی جرات به خرج داده ایم که این کارها انجام شود و جزو موفقیت ها شد.

وی با بیان این‌که خوشحالیم که با همت دوستان صاحب پارلمان ورزش شدیم، گفت: خدا را شکر که صاحب این پارلمان شدیم. کار پارلمان این نیست که عده ای در جلسه بنشینند و موعظه شوند و قطعا باید نتایج شورای سیاست‌گذاری ورزش استان به این پارلمان ابلاغ شود و تقسیم منطقه ای صورت بگیرد و شهرستان ها در این شورا نطق پیش از دستور داشته باشند. در کل باید تقسیم کار صورت بگیرد.

استاندار خوزستان افزود: رکن اصلی پارلمان تشکیل شده است و باید کمیته های مشترک مناطق هم تشکیل شوند تا نتایج فعالیت‌ها و پیشنهادات قابل طرح در شورای سیاست‌گذاری ورزش، خروجی مباحثی باشد که از این تریبون پخش می‌شود. به هر حال باید در این شرایط یک برش های تخصصی و منطقه ای داشته باشیم و کار کنیم و این الگو، یعنی پارلمان ورزش خوزستان را که با پیام وزیر رسمیت ملی پیدا کرد، نهادینه کنیم تا به آن به عنوان یک سند افتخار در کنار تمام افتخاراتی که جوانان ما می آفرینند، با کار کارشناسی و تخصصی توجه داشته باشیم.

وی در ادامه با بیان این‌که من دو پیام به وزیر ورزش دارم، گفت: ابتدا از وزیر ورزش بابت حمایت هایی که از ما داشته است تشکر می کنم و بعد هم این که از او می خواهم سر به سر تیم فولاد ما نگذارند و تیم های خوزستانی حاضر در لیگ را اذیت نکنند.

مقتدایی در پایان خاطر نشان کرد: به آقای حاج‌رضایی هم گفته ام که به فردوسی‌پور بگوید یک روز دوست دارم به صورت مستقیم بحثی با او داشته باشم که سرقفلی آن‌جا به اسم چه کسی است که فرصت را به برخی استان ها نمی‌دهند؛ من فکر می‌کنم باید فضایی به صورت دو سویه ایجاد شود.

کیانی‌زاده خبرداد: برگزاری مسابقات بین‌المللی بوکس به میزبانی خوزستان

فرامرز کیانی‌زاده در اولین پارلمان ورزشی خوزستان که امروز (چهارشنبه) در محل استانداری خوزستان برگزار شد، اظهار کرد: روز معارفه من به عنوان مدیرکل ورزش و جوانان استان آقای مقتدایی عنوان کرد اتاق فکر ورزش استان جمع شود و شورای ورزش خوزستان راه اندازی شود که با توجه به دستور آقای مقتدایی این کار را انجام دادیم و اولین جلسه شورای ورزش استان را در اواخر سال ۹۲ برگزار کردیم. جلسات اول و دوم این شورا را با حضور نزدیک به ۴۵ تا ۵۰ نفر تشکیل دادیم که در این جلسات به این نتیجه رسیدیم که آیین‌نامه شورای ورزش استان تدوین شود.

وی ادامه داد: در ادامه برگزاری جلسات‌مان به اعضای شورا، فرمانداران و ادارات ورزشی شهرستان ها اعلام کردیم که شورای ورزش شهرستان‌های‌شان را تشکیل دهند و در آیین‌نامه‌ها، اهداف و مسوولیت‌ها و کمیته های مختلف پیش‌بینی شد. در شهرستان ها نیز تمام فرمانداران پای کار آمدند که از ابتدای سال ۹۳ تاکنون یک تا سه جلسه شورا در شهرستان ها تشکیل شده و مصوباتی هم داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان گفت: آقای مقتدایی دستور داده بودند که پارلمان ورزش خوزستان نیز تشکیل شود که در این چند ماه روی این موضوع کار شد و ابلاغ های مربوط به این موضوع نیز صادر شد و در نهایت امروز یک کار ابتکاری که برگزاری این پارلمان ورزشی است، انجام شد که در کشور سابقه نداشته است.

وی بیان کرد: انتظار داریم آقای رحمانی، مدیرکل امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان، برگزاری اولین پارلمان ورزشی خوزستان در کشور را به اطلاع وزیر ورزش برساند و البته خودمان نیز این موضوع را به صورت مکتوب به وزیر اطلاع خواهیم داد.

کیانی‌زاده خاطر نشان کرد: شورای ورزش استان و شهرستان ها و همچنین پارلمان ورزشی خوزستان دو هدف اساسی را دنبال می‌کند؛ اولین هدف آن ایجاد وحدت رویه در سیاست‌گذاری و برنامه‌نویسی برای انجام فعالیت های ورزشی است و دومین هدف آن به وجود آوردن یک همکاری متقابل بین دستگاه های دولتی و خصوصی است تا کارها به صورت بهتر در سطح استان انجام شود.

وی گفت: معتقدم که استان خوزستان این ظرفیت را دارد که فعالیت های آسیایی و جهانی در آن انجام شود. به دستور استاندار خوزستان چند میزبانی را در این بخش ها در خوزستان پیش بینی کردیم که مربوط به میزبانی مسابقات کشتی فرنگی باشگاه های جهان است که قرار است ۱۳و ۱۴ آذرماه به میزبانی آبادان و مسابقات جهانی کنگ‌فو در دو بخش آقایان و بانوان ۲۷ بهمن‌ماه در ماهشهر برگزار شود. همچنین قرار است مسابقات بین‌المللی بوکس به مناسبت شکست حصر آبادان در خوزستان برگزار شود که این موارد سه اتفاق بزرگ در خوزستان خواهند بود.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان در پایان گفت: ان‌شاالله که نشان می‌دهیم که خوزستان ظرفیت دارد و بابی ایجاد می شود که در سال های آینده چنین کارهایی را انجام دهیم. امیدوارم شورای ورزش استان استمرار داشته باشد و مصوبات آن عملیاتی شود.

https://hoorkhabar.ir/460249کپی شد!
92
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.