معاون سیاسی استاندار خوزستان: فعالیت داعش در مرز و خاک عراق رصد می شود

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان گفت: تمام فعالیت های احتمالی گروه تروریستی داعش در مرزهای استان و حتی در داخل خاک عراق توسط دستگاه های نظامی و اطلاعاتی ما رصد می شود.

فرج الله خبیر چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد:مرزها به طور کامل در کنترل نیروهای مسلح ما بوده و دستگاه های امنیتی و اطلاعاتی مرتبط هم بر اوضاع تسلط دارند.

وی افزود: عراق، درگیر مشکلات داخلی بوده، و همین که ما مرزهای مشترک خود با این کشور را خوب نگهداری می کنیم کمکی به آنهاست.

خبیر با بیان اینکه در شرایط حاضر در خوزستان مشکل امنیتی خاصی نداریم افزود: برخی موارد که در استان رخ می دهد در هر استان دیگر هم ممکن است اتفاق بیفتد اما خوزستان از وضعیت امنیتی به نسبت مطلوبی برخوردار است.

وی گفت: فعالیت گروه های تجزیه طلب هم به دلیل احساسات قومی و مذهبی ممکن است وجود داشته باشد، و این دلیل بر نبود امنیت نمی شود.

معاون سیاسی، اجتماعی استاندار خوزستان افزود: حتی ممکن است افرادی هم در این زمینه در فضای مجازی یا تبلیغی فعالیت هایی داشته باشند یا بعضی برای حرکت های ایذایی برنامه ریزی کنند؛ تمام اینها ممکن است وجود داشته باشد اما دلیل بر این نیست که امنیت خوزستان نامطلوب است.

وی در زمینه گرایش برخی افراد به گروه های وهابی هم گفت: ممکن است در مقطعی این گرایش وجود داشته، اما در سال های اخیر کمتر شده است.

خبیر اظهار کرد: با برنامه ریزی صورت گرفته باید شرایطی را فراهم کرد تا در مناطقی که چنین گرایش هایی در آنجا وجود داشته از نظر تبلیغی وضعیت مناسب تری داشته و به لحاظ معیشتی سطح رفاه مطلوبی فراهم کنیم تا گرایش ناشی از فقر و نداشتن آگاهی به این گروه ها وجود نداشته باشد.

https://hoorkhabar.ir/237438کپی شد!
57
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.