نرخ تورم اردیبهشت ۱۴۰۱ به تفکیک استان‌ها

مرکز آمار نرخ تورم اردیبهشت ماه به تفکیک استان‌ها را اعلام کرد که در این ماه نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه برای خانوارهای کشور ۳۹.۳ درصد است.
کد خبر : 705461
تاریخ انتشار : ۱۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۳
نرخ تورم اردیبهشت ۱۴۰۱ به تفکیک استان‌ها

هورنیوز – مرکز آمار ایران نرخ تورم استان‌ها را اعلام کرد که بر اساس آن استان خوزستان با ۰.۷ درصد کمترین و سیستان و بلوچستان با ۵.۴ درصد بیشترین نرخ تورم ماهانه را در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ داشتند.

 

مرکز آمار نرخ تورم اردیبهشت ماه به تفکیک استان‌ها را اعلام کرد که در این ماه نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه برای خانوارهای کشور ۳۹.۳ درصد است.

 

بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان مازندران با ۴۵.٧ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٣٢.۶ درصد است.

 

نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای خانوارهای کشور به عدد ۳۸.۷ درصد رسید.

 

بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۴۶.٧ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان ٣٣.۶ درصد است.

 

در اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای شهری مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ۵.٨ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان‌ خوزستان با ٠.٩درصد است.

 

نرخ تورم نقطه به نقطه برای خانوارهای شهری کشور ۳۹.۲ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه خانوارهای شهری مربوط به استان مازندران با ۴۵.١ درصد و کمترین آن مربوط به استان‌های خوزستان و سیستان و بلوچستان با ٣٣.۵ درصد است.

 

نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ برای خانوارهای شهری به عدد ۳۸.۳ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد ۴۵ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٣٣.۵ درصد است.

 

خانوارهای روستایی

در اردیبهشت‌ماه ١۴٠١ بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای روستایی مربوط به استان‌ هرمزگان با ٩.٢ درصد و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان زنجان با ١.٣- درصد است.

 

درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه‌به‌نقطه) برای خانوارهای روستایی ۴٠,١ درصد است. بیشترین نرخ تورم نقطه‌به‌نقطه مربوط به استان‌ کهگیلویه و بویراحمد با ۴٧.٨ درصد و کمترین آن مربوط به استان سیستان و بلوچستان با ٣٠.۶درصد است.

 

نرخ تورم دوازده‌ماهه منتهی به اردیبهشت‌ماه ١۴٠١ برای خانوارهای روستایی به عدد ۴٠,٨ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده‌ماهه مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد با ۵٠.٣ درصد و کمترین آن مربوط به استان همدان با ۳۲ درصد است.

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code