یک کارشناس حوزه ورزش:

وزیر ورزش و جوانان باید با تیم متخصص و علمی کار کند

اگر وزیر جدید ورزش ادعا می‌کند یک خرد علمی و متخصص قرار است در راس ورزش باشد، باید رفتار و شخصیت وی نیز تخصصی باشد وگرنه این که از دوستان و همکاران خود که شاید برخی از آنها از توانمندی بالایی نیز برخوردار نباشد، در راس امور ورزش استفاده کنند، چه فرقی میان وی با وزاری قبلی که سیاسی بودند، دارد.
کد خبر : 697312
تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۶
وزیر ورزش و جوانان باید با تیم متخصص و علمی کار کند

ایمان عسکری پارسا دبیر بخش ورزشی هورنیوز معتقد است، وزارت ورزش و جوانان طی چندسال گذشته توانایی سازماندهی و هدایت برنامه‌های ورزشی را در هیچ کدام از بخش‌های همگانی، قهرمانی، حرفه‌ای و … نداشته است.

 

وی افزود: زمانی که رییس جمهور عزم خود را جزم کرده بود تا یک غیرمتخصص را در راس ورزش قرار دهد، متخصصان بر این باور بودند که قرار است ساختار ورزش متناسب با تحولات ورزش جهان و هماهنگ با آن حرکت نکند که این امر هم اتفاق افتاد و نشان داد سلطانی فر بعنوان یک فرد سیاسی اضافه شده به ورزش توانایی ساماندهی ورزش را ندارد و از توسعه ورزش مخصوصا در استانها نشانی به چشم نخورده است.

 

عسکری پارسا گفت: توسعه ورزش همگانی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های جامعه ورزش کنونی است. واقعا در جهت توسعه ورزش همگانی چه کار اساسی صورت گرفته است، وزارت ورزش و جوانان در این زمینه چه آیین‌نامه و قوانینی را مصوب و اجرایی کرده است. حتی در بخش سازماندهی ورزش حرفه‌ای کمتر اقدام مثبتی صورت پذیرفته است.

 

این خبرنگار ورزشی تاکید کرد: در بخش توسعه فرهنگ مدارس و اخلاق در میادین ورزشی نیز هنوز شاهد اثرات مثبت از این وزارتخانه نیستیم. وزیر سابق نیز اگر ادعا می‌کند در این زمینه اثربخش بوده، بگوید کدام قوانین و آیین‌نامه‌ای را تصوب و ابلاغ کرده است.

 

وی با اشاره به این که ورزش به حال خود رها شده است، تصریح کرد: اگر امروز شاهد نتایج چشمگیر و بی سابقه مثل والیبال هستیم، این نتایج به عملکرد درست و مثبت این وزارتخانه بر نمی گردد. وزارتخانه به جای کار پشتیبانی و دخالت در کار فدراسیون‌ها و تیم‌های ورزشی نیاز به تصویب یکسری قوانین، مقررات و آیین‌نامه منظم دارد که هنوز شاهد تصویب این گونه قوانین نیستیم.

 

عسکری پارسا با اشاره به این نکته که ارتباط وزارت ورزش و جوانان با باشگاه‌ها در حد صفر است گفت: در حال حاضر باشگاه‌ها سیاست‌های خود را دنبال می‌کنند و وزارتخانه نیز به عنوان یک نهاد و سیاست گذار توان سیاست گذاری در حوزه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای که ساختار آن متناسب و هماهنگ با شرایط و تحولات روز باشد، نیست.

 

وی خاطر نشان کرد: اکنون هم اگر وزیر جدید ورزش ادعا می‌کند یک خرد علمی و متخصص قرار است در راس ورزش باشد، باید رفتار و شخصیت وی نیز تخصصی باشد وگرنه این که از دوستان و همکاران خود که شاید برخی از آنها از توانمندی بالایی نیز برخوردار نباشد، در راس امور ورزش استفاده کنند، چه فرقی میان وی با وزاری قبلی که سیاسی بودند، دارد.

 

این کارشناس ورزشی همچنین خاطر نشان کرد: در زمینه صادرات و واردات، تولیدات و تجهیزات ورزشی تا به امروز چه قوانین و مقرراتی تصویب شده است. مگر کشتی ورزش ملی ما نیست، چرا باید هنوزم تشک کشتی را از خارج وارد کنیم؟ وزارت ورزش و جوانان متاسفانه در این خصوص هیچ طرحی نداشته تا در ارتباط با تولیدات و تجهیزات داخلی خودکفا شویم.

 

وی گفت: اگر دکتر سلطانی فر در مجلس از نمایندگان مجلس رای اعتماد گرفت به خاطر مطرح کردن ورزش پاک بود؛ واقعا شاخصه‌های ورزش پاک چیست و وزیر ورزش طی سالهای اخیر چه قوانین، مقررات و آیین‌نامه هایی را برای ورزش پاک در فوتبال و سایر رشته‌ها تدوین کرده است؟

 

عسکری پارسا در پایان تاکید کرد: ما از آقای سجادی وزیر ورزش و جوانان تازه نفس و همکاران وی توقع داریم که اگر دم از تخصص و علمی شدن ورزش می‌زنند در تصمیمات، سیاستگذاری‌ها، رفتارها و دیدگاه‌های خود نیز این مساله را عملیاتی کنند تا جامعه ورزش و رسانه ها این تغییرات را مشاهده کنند و ورزش کشور بیشتر توسعه پیدا کند.

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code