فقط به محصولات استراتژیک ارز دولتی تعلق می‌گیرد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان این‌که گرفتن مالیات بی رویه از مردم کار درستی نیست، گفت: دولت محصولات را در قالب ۸ محصول استراتژیک طبقه‌بندی کرده است و فقط به محصولات استراتژیک ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

کد خبر : 675467
تاریخ انتشار : ۰۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
فقط به محصولات استراتژیک ارز دولتی تعلق می‌گیرد

هورنیوز – برات قبادیان ۷ شهریورماه در حاشیه افتتاح ناحیه صنعتی تخصصی – صنفی غیردولتی درودگران اهواز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: به جای این‌که به بحث تحریم‌ها و مشکلات ارزی به چشم تهدید نگاه کنیم، باید آن‌ها را به دید فرصت بببنیم زیرا ایران یک کشور بزرگ است و بسیاری از موادی که از خارج کشور تامین می‌شود، امکان تولید در داخل را دارند.

وی با بیان این‌که متاسفانه کمتر اعتماد به نفس پیدا کرده‌ایم تا در داخل روی پای خودمان بایستیم، افزود: اکنون تحریم ها یک فرصت است تا بتوانیم در داخل بر روی پای خودمان بایستیم. در کشور منابع بسیار خوبی را داریم و این فرصت را به ما می‌دهند تا بتوانیم در این زمینه موفق عمل کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اگر نگاه به داخل در وزارت صنایع و سایر وزارتخانه‌های کشور اتفاق بیافتد و فرهنگ سازی لازم در این زمینه صورت بگیرد، قطعا می‌توانیم بیش از ۸۰ درصد از موادی را که از خارج تامین می‌کنیم، در داخل تولید کنیم.

قبادیان با بیان این‌که به برخی از مسایل در داخل کشور کم توجهی و یا بی توجهی شده است، عنوان کرد: تحریم‌ها می‌تواند فرصتی را در کشور ایجاد کند تا از دانش بومی و مواد اولیه در درون کشور استفاده کنیم و آن زمان است که همه در می‌یابند که دیگر به خارج نیاز نخواهیم داشت.

وی با اشاره به بحث تخصیص ارز به بخش‌هایی که نیاز به واردات و تامین مواد اولیه از خارج وجود دارد، گفت: دولت محصولات را در قالب ۸ محصول استراتژیک طبقه‌بندی کرده است و به محصولات استراتژیک ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی تعلق می‌گیرد و مشکلی نیز در این زمینه وجود ندارد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برای سایر محصولات نیز دولت دست روی دست نگذاشته است و ارز با قیمت بالاتر از ۴۲۰۰ تومان به منظور واردات مواد اولیه آن محصولات از سوی دولت تخصیص داده می‌شود.

قبادیان با اشاره به بحث دریافت مالیات از واحدهای تولیدی در کشور عنوان کرد: اگر مالیات گرفته نشود، امکان ارائه خدمات از سوی دولت وجود نخواهد داشت و مالیات یکی از منابع درآمدی دولت‌ها است.

وی با بیان این‌که گرفتن مالیات بی رویه از مردم کار درستی نیست، گفت: سختگیری در دریافت مالیات از مردم و واحدهای تولیدی به شکلی که بیشتر از حد باشد، کار درستی نیست و نباید این مساله اتفاق بیافتد. اصل دریافت مالیات را قبول داریم اما این کار باید با حساب و کتاب درست باشد.

منبع: ایسنا

ارسال به تلگرام
کانال خبری هورنیوز
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

*

code